Ziraat Bankası Bir İlke İmza Attı! İlk Banka Oldu

Ziraat Bankası, Dubai Finansal Hizmetler Otoritesi (DFSA) tarafından Dubai Uluslararası Finans Merkezi’nde (DIFC) Temsilcilik statüsünde ofis açmak için lisans aldı.

GENİŞLEME VE İŞBİRLİĞİ

Banka yetkilileri, Ziraat Bankası’nın küresel faaliyet ağını genişletme kararlılığını vurguladı. Dubai Uluslararası Finans Merkezi’nde açılacak olan Temsilcilik Ofisi, Türk ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) firmalarının iş ve işlemlerine destek olacak.

KOORDİNASYON VE DESTEK

Temsilcilik Ofisi, müşteriler ile muhabir bankalar arasındaki koordinasyonu sağlayarak, dış ticaret ve yatırımların artmasına katkı sunmayı hedefliyor. Böylece, Türkiye ile BAE arasındaki ekonomik ilişkilerin güçlenmesine destek olacak.

GLOBAL VARLIK VE ETKİNLİK

Ziraat Bankası, uluslararası alanda varlığını güçlendirme stratejisi doğrultusunda Dubai Temsilcilik Ofisi ile birlikte global bir banka olarak faaliyetlerini sürdürecek. Bu adım, bankanın dış ticaretin finansmanında etkinliğini artırma hedefine yönelik önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜME STRATEJİSİ

Ziraat Bankası, dış ticaretin finansmanında etkinliklerini artırmak ve uluslararası alanda daha derin ve yaygın bir varlık sağlamak amacıyla gelecek dönemdeki çalışmalarına kararlılıkla devam edeceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir