Yenile yenile kazanmayı öğrendik

ANKARA Milliyet – CHP Genel Başkanı Özgür Özel, dün Manisa’da, pandemi ve deprem nedeniyle dört yıldır yapılamayan 484. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali’ne katıldı. Özel, protokol üyeleriyle birlikte kortej yürüyüşünde halkı selamladı. Ardından da Sultan Camii önünde toplanan vatandaşlara mesir macunu saçtı.

‘Değişen kazanır’

Özgür Özel, Manisa’da dün bir televizyon programına da katıldı. Özel, yayında seçim sonuçlarına ilişkin şunları söyledi: “Bir başarının elde edilmesi için bütün faktörlerin bir arada olması lazım. Öncelikle şartların hazır olması lazım. İnsanlar artık israftan sıkılmışlardı, kibirden sıkılmışlardı. Ağır ekonomik şartlara rağmen kendilerini görmeyen, duymayan bir anlayıştan sıkılmışlardı. Ve bir değişim istiyorlardı. Değişmeyen ile değişen yarışırsa değişen kazanır.”

Centilmenlik vurgusu

Özel, siyasetin futbola benzediğini belirterek, “Iniesta muhteşem bir oyuncu. Ona soruyorlar, ‘Barcelona’da size ilk neyi öğretirler?’ diye. Iniesta diyor ki ‘kaybetmeyi’” dedi. “Biz siyasette defalarca kaybettik” diyen Özel, “Eğer kaybetmeyi hazmedemiyorsan, kaybetmeyi bilmiyorsan, kazanmayı öğrenemiyorsun. Rakibi tebrik etmek erdemdir, rakibe saygı duymak erdemdir. O yüzden biz centilmenlikten, iyi niyetten asla ve asla taviz vermeden, yenile yenile kazanmayı öğrendik” ifadelerini kullandı.

Mahalle maçında oynayacak

Program sırasında izleyiciler arasında yer alan 14 yaşındaki bir çocuk, Özel’i futbol maçına davet etti. Özel de, “Geliriz. Mahalle maçı yapalım” karşılığını verdi. Özel’in yanına gelen çocuk, “Özgür Amcam vallahi olmazsan olmaz. Ekrem Başkan’ın yanına gidiyorsun, bizi unutuyorsun valla” dedi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir